
Hoi lieve mensen! Het is weer een lange tijd stil geweest hier op Wateengast, maar nu moet ik toch echt weer even wat spanning van me afschrijven hoor. Want waar ik de afgelopen 4 maanden lekker zorgeloos aan het opbouwen ben geweest, lijkt daar nu weer een einde aan te zijn gekomen. Morgen ga ik namelijk weer eens ouderwets naar het ziekenhuis voor een bloedonderzoek en een MRI, om maandag af te toppen met een kijkonderzoek en dinsdag bespreken we de boel met de chirurg. Allemaal onderdeel van het ‘wait and see’ protocol hoor, maar dan breken bij mij alle zorgen toch meteen weer helemaal los hoor. Niets aan!
Om jullie een korte reminder te geven: na die ellendeldarmkanker diagnose op 2 oktober 2023 kreeg ik dus bestraling met een half jaar chemo, en die hadden samen zo goed gewerkt dat de voorgestelde operatie om een stuk darm weg te knippen tot nader orde afgezegd is. Zolang er geen kanker te zien is doen we niks, maar we gaan natuurlijk wel regelmatig kijken. De vorige keer was nu 4 maanden geleden en sindsdien voelde ik me eindelijk echt weer kankervrij. Heerlijk was/is dat! Maar nu gaan we morgen dus weer spieken, en dat maakt je gewoon weer een hele onzekere patiënt merk ik nu.
Want sja, het kwartje kan gewoon twee kanten opvallen. En welke gaat het worden? Tuurlijk, de kans dat het goed is is gelukkig wel nog steeds groter, maar als het om kanker gaat geloof ik eerlijk gezegd niet meer in kansberekening. Iedereen heeft zijn eigen verhaal, alleen weet je nog niet hoe dat van jou verdergaat. En ik merk dat ik het daardoor weer heel moeilijk vind om over mijn toekomst na maandag na te denken. Er zijn twee algemene scenario’s: óf alles is goed en ik krijg weer een 1UP (extra leven) van 5 of 6 maanden aangereikt, óf er is toch iets twijfelachtigs te zien en ik moet die stomme molen weer in. Ik moet er niet aan denken, maar dat doe ik dan toch. Net als die roze olifant waar je niet aan moet denken, maar dan in de vorm van Harm. Bah.
Nou ja, hoe het kwartje ook valt: we gaan alleen maar kijken, en als het mis is, dan is dat het nu vandaag ook al, en dan wil ik het ook maar beter meteen weten. Maar je kop in het zand is ook soms wel gewoon lekker fijn. We gaan het in elk geval meemaken, en ik laat het jullie hier uiteraard weten hoe het is gegaan. Duimen jullie mee?
Kaarsjes mogen gebrand worden morgen van kwart voor 10 tot half 11 voor de MRI en bloed prikken, en de spannendste is voor mij maandag een uurtje vanaf kwart over 3 voor het kijkonderzoek. Dan weten we de eerste bevindingen, en de uitslag van de MRI krijgen we waarschijnlijk dinsdagochtend te horen. Fingers crossed!!
Liefs,
Rein