Het hing al even in de lucht, maar vandaag heeft de Rabobank eindelijk in een verklaring toegegeven dat er in het verleden grote fouten gemaakt zijn in de ontwerpfase van het logo. Volgens de bank willen ze niet langer met dit geheim leven. Vanmorgen publiceerde de Rabobank dan ook dit openhartige persbericht:
“Destijds heeft een design bureau ons laten zien dat het echt heel verstandig was om een lange blauwe man over een zonnewijzer te laten wandelen. Wij hebben alleen de fout gemaakt om nooit te vragen waarom dat precies een goed idee was. Laat staan dat we dit ooit ergens hebben vastgelegd. Nu kunnen we dat onmogelijk achterhalen en dat vinden wij op zijn zachtst gezegd een beetje gĂȘnant.
Dit hele gedoe kan je natuurlijk best een tijdje stilhouden, maar het houdt een keertje op. Dan moet je ook gewoon je verlies toegeven en zeggen “ja, inderdaad. Ik weet gewoon ook echt niet waarom die blauwe gast op een mislukte kompasplaat staat. Of is het eigenlijk een ronde bijzettafel?”. Vandaag is die dag voor ons aangebroken.
Wij hopen dit incident nu achter ons te kunnen laten en zijn direct begonnen aan een nieuwe toekomst. Inmiddels hebben we de ontwerpers van IntraLame Consultancy de opdracht gegeven om een nieuw logo voor ons te ontwerpen. Dat ziet er erg veelbelovend uit. We neigen nu sterk naar het ontwerp van een groene elektriciteitskameel op een luchtballon. Dat laat tenminste duidelijk zien waar wij voor staan, als bank.”